Klasyfikacja generalna wiosennej edycji Garmin MTB Series 2018

Zawodami w Sopocie zakończyła się wiosenna edycja cyklu Garmin MTB Series 2018! W ramach cyklu prowadziliśmy klasyfikację generalną, uwieńczoną wręczeniem nagród dla najlepszych zawodników w Sopocie.

Do samego końca nie było wiadomo, który z zawodników zwycięży na dystansie MAXI! Zacięta rywalizacja między Tomaszem Repińskim, a Piotrem Rzeszutkiem trwa już od pierwszych zawodów w Gdańsku. Po pierwszym etapie Repiński miał zaledwie sekundę przewagi na Rzeszutkiem! W Kolbudach sytuacja wyglądała jeszcze ciekawiej. Różnica między Repińskim a Rzeszutkiem skurczyła się do zaledwie 0,08 sekundy! Ostatecznie, po zajęciu drugiego miejsca w Sopocie (za Krzysztofem Krzywym), Piotr Rzeszutek zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej (czas: 6:30:29). Tomasz Repiński, drugi na mecie, miał zaledwie 5 sekund straty od lidera. Jego czas to 6:3034. Trzecie miejsce zajął Bartosz Banach z czasem 6:33:50. Jedyną kobietą, która ukończyła wszystkie trzy etapy wiosennej edycji była Agnieszka Patoka (8:53:25).

Na dystansie MINI od samego początku prym wiódł Wiktor Stankiewicz, który ostatecznie z czasem 3:23:17 zwyciężył w generalce. Drugi, Piotr Polus, nie odpuszczał do samego końca. Cykl zakończył z 33 sekundową stratą do lidera (jego czas to: 3:23:50). Trzecie miejsce przypadło Radosławowi Rocławskiego z czasem 3:26:45. Wśród kobiet od samego początku prowadziła Aleksandra Zabrocka, która cały cykl ukończyła z czasem 3:51:48. Drugiego miejsca nie odpuściła Weronika Lorkowska (4:16:53). Na trzecim miejscu uplasowała się Maria Krefft.

Przypominamy, że cały cykl Garmin MTB Series 2018 (obie edycje – wiosenną i jesienną) podsumujemy jedną klasyfikacją generalną OPEN, w której zostaną sklasyfikowani zawodnicy, którzy ukończą wszystkie sześć etapów! Dzięki takiemu rozwiązaniu wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy oraz zawodniczki cyklu na dystansach MINI oraz MAXI, którzy zdobędą tytuły Króla oraz Królowej Pomorza!

Szczegółowe wyniki klasyfikacji generalnej wiosennej edycji Garmin MTB Series znajdują się na poniższych grafikach oraz w linkach poniżej: