Garmin MTB Series Gdańsk 2020 – liderzy nadal w formie!

To już 4 weekend z kolei upłynął pod znakiem rywalizacji w cyklu Garmin MTB Series 2020! Tym razem zawodnicy rywalizowali podczas etapu w Gdańsku, który z powodu wybuchu pandemii koronawirusa został przeniesiony z 5 kwietnia na 11 października. Mimo trudnej w sytuacji na starcie stanęli zawodnicy chcący ścigać się na tej wymagającej trasie. Do rozegrania w tym sezonie pozostały już tylko dwa wyścigi!

Na dystansie MAXI od samego początku toczyła się zacięta rywalizacja. Po pierwszej pętli wyraźnie na prowadzeniu w stawce była dwójka zawodników: Piotr Rzeszutek – lider klasyfikacji generalnej cyklu po 3 etapach oraz Bartosz Banach, który ewidentnie świetnie się czuł w rywalizacji na „swoim terenie”. Kilkadziesiąt sekund za dwójką prowadzących na drugą pętlę ruszył Michał Bogdziewicz, na kolejnych miejscach jechali Piotr Polus i Krzysztof Krzywy. Walkę o zwycięstwo na swoją korzyść ponownie na swoją korzyść rozstrzygnął Piotr Rzeszutek (Klub Kolarski Lew Lębork), który zaatakował na ostatnim podjeździe i z czasem 02:07:43 przekroczył linię mety. Jako drugi i jedynie z 9 sekundami straty do mety dotarł Bartosz Banach (BST- Banach Sport Team, 02:07:52). Po świetnej walce na drugiej pętli podium zamknął Piotr Polus (wysepka.pl, 02:08:41).

Rywalizację kobiet na dystansie MAXI wygrała Adrianna Osińska (02:39:46). Druga na mecie w Gdańsku była Ewelina Cywińska (Majbike Team, 02:43:04). Trzecie miejsce przypadło Monice Kulling (02:56:19).

Pasmo zwycięstwa Arka Petki na dystansie MINI przerwał w Gdańsku Kacper Hoppa. W tej rywalizacji również nie zabrakło walki do ostatnich metrów. Ostatecznie trzeci zawodnik zeszłotygodniowego etapu w Rumi – Kacper Hoppa (UKS Copernicus CCC SMS Toruń) wygrał etap w Gdańsku z czasem 01:07:02. Sekundę za nim uplasował się lider klasyfikacji generalnej cyklu na tym dystansie – Arek Petka (Klub Kolarski Lew Lębork, 01:07:03). Trzecie miejsce wywalczył świetnie dysponowany w tym sezonie Dawid Bojarczak (BEKO, 01:07:10).

Wśród kobiet na dystansie MINI nie miała sobie równych Natalia Śliwińska (ASE Trek Gdynia, 01:20:50). Drugą lokatę wywalczyła Justyna Cebula (GKS Cartusia Kartuzy, 01:26:38). Trzecią zawodniczką Garmin MTB Series Gdańsk na tym dystansie została Iwona Joskowska (LUK-Connect Racing Team, 01:27:08).

Do zakończenia cyklu Garmin MTB Series 2020 pozostały już tylko dwa etapy, które odbędą się już w najbliższą niedzielę – 18 października w Kolbudach oraz za dwa tygodnie, w sobotę – 24 października w Sopocie (wielki finał). Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.