Zawody Garmin MTB Series to cykl imprez organizowanych dla miłośników błota, pyłu, głębokiego piasku, dużych kamieni i stromych zjazdów. Wyznajemy zasadę: im mniej asfaltu tym lepsza zabawa!

DO STARTU POZOSTAŁO:

Zawody już się odbyły.

Zawody Garmin MTB Series Sopot odbędą się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Sopot jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych miast w Polsce i jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Europie. Ta nadmorska miejscowość uzdrowiskowa tworzy wspólnie z Gdynią i Gdańskiem ponad milionową aglomerację trójmiejską. Od strony lądu Sopot osłaniają zalesione wzgórza morenowe, od strony morza osłaniający Zatokę Gdańską – Półwysep Helski, dzięki czemu wody sopockich plaż są cieplejsze niż w innych miejscach nad Bałtykiem.

Urzekająca sceneria miasta oparta o walory naturalnego krajobrazu oraz atrakcyjne obiekty rekreacyjno-wypoczynkowe i liczne imprezy kulturalno-rozrywkowe sprawiają, że co roku Sopot odwiedzają ponad 2 miliony turystów i wczasowiczów. Niepowtarzalny charakter nadają miastu secesyjne kamieniczki i wille otoczone drzewami, zabytkowe parki oraz piękne ogrody, ponieważ zieleń stanowi ponad 60% miasta. Czyste, piaszczyste plaże rozciągają się na przestrzeni ponad 4,5 km całego sopockiego brzegu, wzdłuż którego znaleźć można
zjeżdżalnie wodne, wypożyczalnie sprzętu wodno-plażowego oraz urokliwe restauracje i kawiarenki. Sopot od kilku lat uznawany jest za najlepiej zorganizowane i najbezpieczniejsze nadmorskie kąpielisko w województwie pomorskim.

Największe atrakcje Sopotu:
1. Molo w Sopocie to najdłuższe drewniane molo w Europie o długości 511,5 m. Powstało w latach 20. XIX w. i jest niekwestionowanym symbolem miasta, który przyciąga rzesze turystów. To miejsce rekreacyjnych i zdrowotnych spacerów, organizacji licznych festynów, a jednocześnie przystań turystycznej żeglugi pasażerskiej oraz taksówek wodnych.

2. Ul. Bohaterów Monte Cassino to najsłynniejszy w Polsce deptak zwany Monciakiem czyli zamknięta dla ruchu ulica prowadząca na molo. Po obu jej stronach mieszczą się malownicze kamieniczki, galerie, puby i kawiarnie. To również główna arteria Sopotu o długości ponad 600 metrów, która jest zawsze zatłoczona! Najbardziej rozpoznawalnym budynkiem na Monciaku jest Krzywy Domek. Zbudowany w 2004 roku według projektu inspirowanego bajkowymi rysunkami Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. Krzywy Domek znajduje się na liście najdziwniejszych budynków świata.

3. Opera Leśna jest amfiteatrem, który uchodzi za jeden z najznakomitszych pod względem akustyki obiektów w Europie – gości sławy muzyki klasycznej oraz popularnej. Występowały tu takie sławy jak: James Brown, Charles Aznavour, Whitney Houston, Annie Lennox, sir Elton John, Lionel Richie, Bryan Adams i Simply Red. Na deskach Opery Leśnej od ponad 30 lat odbywa się Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Sopot Festival.

4. Szerokie, sopockie plaże, rozciągające się na długości 4,5 km kuszą amatorów słonecznych kąpieli, a szukającym wyciszenia i spokoju oferują unikalny klimat oraz wyśmienitą kuchnię usytuowanych wzdłuż linii brzegowej restauracji. Sopocka plaża jest jedną z najlepiej utrzymanych plaż nad Zatoką Gdańską, bardzo wysoko ocenianą we wszelkich rankingach ogólnopolskich, dotyczących zarówno czystości, zagospodarowania,
jak i bezpieczeństwa.

5. Sopocki hipodrom jest jednym z trzech tego typu obiektów w Polsce. Doskonała bieżnia i malownicze położenie – sąsiedztwo zalesionych wzgórz morenowych i Zatoki Gdańskiej – stawia go wysoko w rankingach hipicznych obiektów sportowych. Na sopockim hipodromie organizowane są prestiżowe Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO. Hipodrom posiada także trawiasty plac parkurowy, miejsce widowiskowych zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

6. AQUAPARK SOPOT to atrakcja dla turystów w każdym wieku. Główną część Parku stanowią różnej wielkości baseny, połączone ze sobą kanałami przepływowymi oraz mostkami, pozwalającymi na swobodne przemieszczanie się gości przebywających w strefie basenowej.

7. Wczesnośredniowieczne grodzisko w Sopocie położone jest przy ul. Haffnera w północnej, zalesionej i zacisznej części kurortu, w odległości 400 m od brzegu morskiego. Od kilkunastu lat funkcjonuje tu skansen archeologiczny, który jest oddziałem Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Skansen powstał na terenie grodu z IX-X wieku, z którego zachowały się wały usypane na kształt podkowy, a od zachodu fosa. Współczesne zabudowania (chaty, palisada, brama) znajdują się dokładnie tam gdzie przed wiekami. U podnóża grodziska
znajduje się sala wystaw czasowych i stała ekspozycja dotycząca najstarszych dziejów Sopotu.

Podziel się!

Udostępnij ten tekst znajomym, prześlij mailem lub zapisz/wydrukuj ku pamięci